Blog > Komentarze do wpisu
Roma na ROMIE

Znalezione obrazy dla zapytania roma film cdaTak jest dziwnie w kinach poustawiane, że przed Oskarami grają wszędzie wszystko, co nominowane. I jak już wreszcie wiadomo, który film za co nagrodzony, to w kinie żadnego nie uświadczysz. A trudno wyczuć ten właściwy, chodzi się na chybił trafił.

Na "Romę" w reżyserii pana Alfonso Cuarona dotarłam dopiero teraz, upolowawszy seans w kinie studyjnym. Ludzi garstka, za mną dwie psiapsiółki z tych zadbanych oraz w pretensjach. 

Film zaczyna się i toczy niespiesznie, w końcu najsławniejsza telenowela "W kamiennym kręgu", to wynalazek południowoamerykański. Po pół godzinie słyszę: Kurczę, kiedy się w końcu coś zacznie dziać? I sprawdzanie na ekranie telefonu, która godzina. Informacja półgłosem dla wszystkich. Muszą tak ze szczegółami? słychać, gdy na ekranie widać zbiór psich kup. Kiedy akcja  tężeje i przyspiesza, słychać komentarz: No, jaka głupia ta dziewczyna. Takie dobre zwykle są głupie. A kiedy jej chłopak w pełnym negliżu popisuje się przed nią umiejętnościami kendo, czyli walki na kije, słychać: Ty, ale dlaczego on jest zupełnie goły? Spokojnie mógł zostać w majtach. Potem znowu szara codzienność rodziny z czwórką dzieci i dwiema służącymi, i słychać: Piętnasta dwadzieścia osiem, jeszcze tylko pół godziny.

Siedzę martwa jak drewno; gdzie temu filmowi do "Zimnej wojny", która naruszyła moją wrażliwość, nie mówiąc o "Green book'u", który robił z uczuciami co chciał. Wreszcie koniec, zapinamy kurtki. Z tyłu pada pytanie: Nie rozumiem tylko, dlaczego ten film się nazywa "Roma"? Co on ma z Rzymem wspólnego?

Patrzę: to bardzo ładna kobieta była.

I to jej wystarcza.

 

 

czwartek, 07 marca 2019, radocka
Tagi: film

Polecane wpisy